Co se dělo 1. 6. 2013

1. 6. 2013JAMAICA REGGAE party

JAMAICA REGGAE party

RAS ZACHARRI A ZERO GRAVITY,

URAGGAN ANDREW A RAGGAE ORTHODOX,

PILSEN RAGGA


Doma - music pub Masarykova 3125/18, 40001 Ústí nad Labem

www.facebook.com/events/514095…


1. 6. 2013Dětský den časopisu Klobouk na pařezu

Dětský den časopisu Klobouk na pařezu

ČAJ NA EX - Acustic reggae-dub pro děti.


Valdštejnská lodžie se nachází necelé 2 km od centra Jičína na konci lipové aleje.

valdstejnskalodzie.cz/news/75/…


1. 6. 2013 - 1. 6. 2013

Zámeček 2013

Pestrý hudební a kulturní festival v Roztokách u Prahy.


Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

festivalzamecek.cz

Po dvou úspěšných ročnících i v roce 2013 ožije první červnovou sobotu prostor Středočeského muzea v Roztokách rejem hudebního a kulturního festivalu Zámeček. Letošní ročník si vezme ty dobré věci z ročníků předchozích a obohatí program o nové hosty a projekty, které jste ještě v Roztokách neměli možnost vidět ani slyšet. Vstup bude tradičně zdarma, podpořit nás budete moci koupí pamětní placky či trička.
Jedním z předních vystupujících bude letos Jiří Schmitzer. Známý český herec, dlouholetý člen Divadla Ypsilon a oblíbený písničkář. Právě v této roli se představí na festivalu Zámeček 2013. Posluchačům nabídne svůj pořad Recitál, ve kterém zazní písničky z jeho čtyř hudebních alb.
Dalším hostem je Mario Bihári - vynikající romský hudebník a zpěvák. Nevidomý Bihári byl členem skupiny Koa, která doprovázela Zuzanu Navarovou. Nyní hraje s kapelou Bachtale Apsa. Na festivalu se vystoupí společně s DJ Gadjo a s dalšími muzikanty a předvedou jam session cikánské a latinsko-americké muziky.
Z dalších se těšíme na žánrově velmi těžko zařaditelnou skupinu Hm..., jejíž písně jsou většinou zhudebněné texty klasických i současných českých básníků, jazzovou kapelu Soliloqui Ensemble obohacenou o flétnu, housle a cello, duo Kieslowski, místní SKA a Reggae kapelu Happy Aquarium, další duo Hugo a Já, bubenickou smršť africké hudby Blabuburo a folkovou skupinu Dobrá 10°.
Nehudební složka programu je tradičně plnohodnotnou součástí festivalu a je poskládána tak, aby kopírovala věkovou a zájmovou různorodost návštěvníků. Zámeček 2013 se tak bude pyšnit vystoupením žonglérů, ukázkami bojového umění v podání roztockých taekwondistů, předváděním hasičské techniky roztockých dobrovolých hasičů a na závěr i ohňovou show.
Svoji činnost budou dětem a jejich rodičům představovat například dejvický Dům dětí a mládeže, roztočtí skauti nebo jazyková škola ABC Academy. Putovní Česká ZOO nabídne přímý kontakt se zvířátky. Ti starší, náctiletí, se budou moci obdivovat skoro kaskadérským dovednostem profesionálů na bmx. Pro naše seniory, ale samozřejmě nejen pro ně, připravila hudební program místní lidová škola umění. Dále bude na místě spousta stánků nejen s občerstvením, ale i řemeslnými výrobky.
Divadelní část bude mít na starost vinohradské Divadlo 21, které nabídne své zpracování pohádky Tři veteráni od Jana Wericha s mnoha písničkami. Představení je určeno pro děti od 8let, ale zaujme i dospělé publikum.
Vstup na festival je, stejně jako každý rok, zdarma. Více informací na www.festivalzamecek.cz.