8. 9. 2016

REGGAENERACE & JUNIOR DREAD (bra)

Na září se do Crossu chystá mnoho hudebních lahůdek a ani pole dubové nezůstává pozadu.. =)

Před pěti lety jsme ho tu měli s brazilskými Digital Dubs, tentokrát v rámci svého evropského turné přijede jako sólový zpěvák - Junior Dread, jehož pecky a chytlavý vokál v posledním roce brázdí nejeden soundsystem!

Carlos de Almeida Junior aka Junior Dread vyrostl v ghettu na severu S?o Paola a do světa hudby se aktivně zanořil v roce 1998 se svojí kapelou Reggae Style. Jeho hlas má v sobě cosi "marleyovského", což společně se silnými texty působí celkem podmanivě, jak už mohli za Juniorovu kariéru ocenit fajnšmekři v Japonsku, Austrálii, na Zélandě a v jiných koutech naší planety.
Dubovou část hudebních příznivců zaujal v posledních letech hned několika releasy - superpeckama Rise a Wonderful Feeling, které vydal pod taktovkou Gorgon Sound (2013, 2015), No War (Reality Shock, 2015), spolupracoval také s Mungo´s HiFi, Cubiculo Records, Riddim Chango a dalšími, na jamajském labelu Donsome Records vyšla pecka "Sunshine", kterou s Juniorem nazpívala jeho žena, populární brazilská zpěvačka Negra Li.
V současnosti Junior Dread také kromě koncertování pracuje na svém prvním oficiálním sólovém albu "Saiba Viver" (v překladu "Uměj žít", titulní píseň nesoucí stejný název vyšla na konci června), které produkuje společně s Juniorem Marvinem, kytaristou legendárních The Wailers. Ten se podle jeho vlastních slov "během nahrávání s Juniorem cítil jakoby byl zpátky ve studiu s Bobem. Síla a energie Juniorových písní, to jak jsou napsány..znějí svěže, organicky a zároveň jsou roots, s velmi silným odkazem v textech". A že je o čem psát!

www.juniordread.com

Juniora Dreada bude doprovázet DJ Leo Motta (Rio de Janeiro/ BRA)

Dále zahrají:

Riddim Tuffa
www.riddimtuffa.co.uk/


Satiwa (Pragmatics / Energy of Dub)
www.facebook.com/prg.matics/
soundcloud.com/pragmatics


Dasha Fyah (Fyah Sound/ Energy of Dub)
www.facebook.com/DJ-Dasha-Fyah…
soundcloud.com/dj-dasha-fyah21.00 - 22.30 Satiwa
22.30 - 00.00 Junior Dread
00.00 - 01.30 Riddim Tuffa
01.30 - ??:?? Dasha Fyah
*vstup zdarma*


Cross Club, Plynarni 23, Praha


InfoKomentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé